Gra w szachy

Gra

Technologia poligraficzna uciekła tak nagle do przodu, że dysponując posiadanym projektem graficznym lub zdjęciem jesteśmy w stanie samodzielnie....

hobby, rozrywka, czas wolny

Zamiast malowania ścian

2012-10-25 | Irena

Technologia poligraficzna uciekła tak nagle do przodu, że dysponując posiadanym projektem graficznym lub zdjęciem jesteśmy w stanie samodzielnie wyprodukować naklejki na ścianę swojego pokoju. Druk naklejek na laptopa, naklejek na samochód lub też naklejek na meble stał się dziecinnie nieskomplikowany. Sprawą zasadniczą jest tutaj oczywiście klej. Naklejka nie powinna odklejać się pod wpływem oddziaływania niezbyt agresywnych czynników atmosferycznych oraz bezwzględnie powinna trzymać się permanentnie podłoża. Naklejki na ścianę dla dzieci ponadto muszą charakteryzować się ogromną odpornością na ścieranie a także podejmowane przez dzieci próby ich odklejania od ściany. Z tych właśnie powodów tak istotne jest, żeby naklejki ścienne do pokojów dziecięcych były po pierwsze odporne na przedzieranie, nasączanie wodą, mazanie i odrywanie, po drugie barwne a także przyjazne dla dziecka i po trzecie zrobione z neutralnych dla dzieci materiałów.

Nowoczesną odmianą tapet są fototapety. Kiedy mamy pomysł na ścianie pokoju udokumentować swoje podróżnicze ujęcia czy wakacyjne wyprawy warto przygotować fototapety na ścianę, idealnie w nowatorskiej technologii 3D. Na fototapecie ściennej można w zasadzie dzisiaj umieścić wszystko co tylko sobie zamarzymy. Nie ma jakichkolwiek ograniczeń. Trzeba odszukać jedynie swoje ulubione zdjęcie i już mamy fototapetę na drzwi do pokoju albo też fototapetę do kuchni. Chcąc zrobić naszej pociesze prezent zamówmy fototapetę dla dzieci z ich ulubionymi postaciami z bajek.

Obecnie działająca firma z branży poligraficznej ma również przygotowane coś dla dorosłych kolekcjonerów. Są to naklejki na auto dla panów i naklejki na lodówkę. Naklejki na lodówkę są nabywane zazwyczaj przez panie, które w domach posiadają lodówki, do jakich nie można przykleić magnesów tradycyjnych. Panowie doceniają tymczasem szczególnie pomysłowe wzory naklejek na swoje samochody. Dzięki nim są w stanie nadać swojemu samochodowi niepowtarzalny a także oryginalny wygląd bez konieczności naruszania powłoki lakierniczej swojego cacka.

Pochylmy się chwileczkę nad zagospodarowaniem naszego pokoju. W jaki sposób przyozdobić ściany w pokoju? Można na przykład je pomalować lub też położyć gładź gipsową. Można również swoje zdobycze z wypraw albo obrazy powiesić na ścianie. Jednak można też na ścianie przykleić tapetę. Tapety są nieco zapomnianym aktualnie gatunkiem aranżacji wnętrza i mało ludzi myśli o ich zakupie projektując wygląd remontowanego pomieszczenia. Ale powoli tapety zaczynają ponownie być popularne. Coraz większa ilość ludzi o nie zapytuje. Bo też wzory dzisiejszych tapet i materiały, z których są wykonane, różnią się zdecydowanie od tych sprzed kilkudziesięciu lat.

Więcej przykładów naklejek i fototapet odnajdziecie na witrynie www.alarte.pl.

Słowa kluczowe: