Gra w szachy

Gra

W dzisiejszych czasach odsetek młodych studentów jest znacznie wyższy niż przed dekadami. Większość Polaków po skończeniu liceum zastanawia się, jaki....

usługi, biznes, tlumaczenia

Zawód tłumacza - czy warto?

2017-08-02 | Kasia

W dzisiejszych czasach odsetek młodych studentów jest znacznie wyższy niż przed dekadami. Większość Polaków po skończeniu liceum zastanawia się, jaki kierunek wybrać.

Osoby o humanistycznych umysłach często mają mniej atrakcyjne nauki do wyboru, bowiem ciężko znaleźć po nich pracę. Wyjątek stanowi tutaj zawód tłumacza. Wbrew pozorom osoba która ukończy filologię ma znacznie więcej ofert pracy do wyboru niż zawód nauczyciela.

Ostatnimi czasy można zaobserwować ogromne zapotrzebowanie na tłumaczenia z rosyjskiego, coraz więcej firm zza wschodniej granicy nawiązuje bowiem współpracę z polskimi przedsiębiorcami. W takiej sytuacji często potrzebują oni pracowników, którzy ą w stanie sporządzić umowy w obu językach, szczególnie jeśli przyszli partnerzy w biznesie nie znają angielskiego.

Tłumacz rosyjskiego powinien również posiadać podstawową wiedzę z zakresu prawa korporacyjnego, dlatego najlepiej sprawdzają się osoby po studiach filologicznych o specjalności translatorskiej. Na tym kierunku bowiem oprócz nauki języka studenci poznają zagadnienia dotyczące firm, literatury i tym podobne.

Osoby, które pragną wykonywać tłumaczenia z rosyjskiego mają do wyboru wiele uniwersytetów oraz szkół prywatnych w całej Polsce, bowiem język ten cieszy się coraz to większą popularnością. Jak mówi profesjonalista z biura tłumaczeń coraz częściej klienci szukają profesjonalnych tłumaczeń, nie tylko tekstowych, ale również symultanicznych, często realizowanych podczas spotkań biznesowych.

Dodatkowym atutem wybrania się na studia filologiczne jest to, że oprócz głównego języka specjalizacji poznajemy jeszcze jeden, pochodzący z tej samej grupy. Dzięki temu nasze kwalifikacje zawodowe są znacznie wyższe.

Tłumacz rosyjskiego może zarabiać sporo, jednak wszystko zależy od wielkości firmy, w której znalazł zatrudnienie. Na początku, jeszcze w trakcie studiów warto rozejrzeć się za ciekawymi opcjami stażu, większość z firm, które zadowolone są ze swoich praktykantów chętnie przyjmują ich na stałe.

Słowa kluczowe: